معرفی دکتر فروه وکیلیان

اینجانب دکتر فروه وکیلیان، متخصص قلب و عروق، فلوشیپ نارسایی و پیوند قلب و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستم.

دوره پزشکی عمومی و تخصص قلب را در دانشگاه مشهد و فلوشیپ نارسایی قلب را در بیمارستان قلب شهید رجایی (دانشگاه ایران) گذراندم و از سال ۱۳۹۰ به عنوان هیأت علمی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشغول به کار شدم.

پس از راه‌اندازی تیم پیوند قلب در سال ۱۳۹۱، جهت گذراندن دوره تکمیلی سه ماهه پیوند قلب در دانشگاه UCLA به آمریکا عزیمت نمودم و سپس، به عنوان مسئول تیم داخلی پيوند قلب، پر توان به فعالیت‌های خود در اين زمینه در دانشگاه علوم پزشکی مشهد سرعت بخشیدم. تاکنون حدود ۵۵ عمل پیوند قلب با ضریب موفقیت ۷۵ درصد در بیمارستان امام رضا (ع) برای بیماران انجام شده است.

در راستای فعالیت برای بیماران نارسایی قلب، با یاری مدیریت بیمارستان امام رضا (ع) و بخش قلب، نسبت به راه‌اندازی مرکز بازتوانی قلب به عنوان مسئول فنی این بخش در بیمارستان امام رضا (ع) اقدام کردم و سپس درمانگاه قلب و بارداری را در بیمارستان امام رضا (ع) و درمانگاه پر فشار ریه را با همکاری گروه ریه در بیمارستان قائم (عج) تأسیس نموده و مشغول به کار شدم.

در حال حاضر صبح‌ها به فعاليت در حوزه آموزش دانشجویان پزشکی و فعالیت‌های پژوهشی و درمانگاه‌های چند تخصصی دانشگاه مشغول هستم و عصرها در مطب شخصی خود به امور بیماران می‌پردازم.

در زمینه سلول‌های بنیادی نیز در بیمارستان امام رضا (ع) فعالیت‌هایی انجام داده‌ام که در حال گسترش می‌باشد.

از منظر پژوهشی مقالات Pubmed و ISI متعددی را در زمینه تخصصی خود منتشر کرده‌ام و در کنار تألیف کتاب، پایان‌نامه‌های تخصصی مختلفی را نیز هدایت نموده‌ام.

کلینیک نارسایی قلب اینجانب همه روزه عصرها از ساعت ۳/۵ تا ۸/۵ شب مشغول خدمت رسانی است. خدمات موجود در مطب شامل نوار قلب، هولتر مانیتورینگ ۲۴ و ۴۸ ساعته، هولتر فشار خون، اکو کاردیوگرافی، ویزیت کارشناس تغذیه، اپلیکیشن مخصوص آموزش و اطلاع‌رسانی بیماران و به زودی تست ورزش می‌باشد.

با توجه به تخصص و تجربه کاری اینجانب، به بیماران نارسایی قلب، پر فشاري ریه، قلب و بارداری، تالاسمی و قلب و سرطان خدمات علمی و پزشکی ارائه می‌شود.

در صورتی که بیمار به پیوند قلب نیاز داشته باشد، اقدامات اولیه انجام و به مرکز پیوند قلب امام رضا (ع) ارجاع خواهد شد.